De Coördinatie van de Schaarbeekse Sociale Actie

Site plateforme d’information et de diffusion du partenariat entre le CPAS et la Coordination Sociale de Schaerbeek

Focus Op > Onze activiteiten > Onze themawerkgroepen > Werkgroep "Huisvesting" > De rechten en de plichten van de huurders en de eigenaars > HULP VOOR HUISVESTING VOOR DE HUIDIGE EN TOEKOMSTIGE EIGENAARS >
Nieuws
16 September
De Centra voor Bijstand aan Personen meten dagelijks de kloof tussen de bevolking die beschikt over de nodige informatie en deze die er geen toegang toe heeft. Deze toegang bepaalt in ruime mate (...)
12 Juli
Iets meer dan 15 jaar geleden ontstond het « Wijkpartenariaat – De Schakel » in de Dupontstraat, in de omgeving van het Noordstation. Een burgerinitiatief ontstaan dankzij « (...)
4 September
Sociaal isolement doorbreken in gezellige ontmoetingsruimten die makkelijk toegankelijk zijn. Inhoud De Koning Boudewijnstichting wil steun bieden aan projecten die ontmoetingsruimten ter (...)
«Actua»

HULP VOOR HUISVESTING VOOR DE HUIDIGE EN TOEKOMSTIGE EIGENAARS

Eigenaars van vandaag en morgen, in het Brussels gewest bestaan er verschillende vormen van financiële steun die dikwijls niet gekend zijn. Zij laten toe besparingen te doen van geld en energie en hebben dus zowel een individuele als een collectieve impact.

DE BELASTINGVERMINDERINGEN - Ministerie van Financiën

Voor wie: - eigenaars, inwonend of niet - de huurders Belastingverminderingen voor investeringen in energiebesparing

Deze vermindering betreft :
-  het onderhoud en de vervanging van een oude verwarmingsketel,
-  de installatie van een zonneboiler,
-  de installatie van fotovoltaďsche panelen,
-  de installatie van dubbele beglazing,
-  de installatie van het dak, de muren en de vloeren,
-  de plaatsing van een regeling voor de centrale verwarming
-  een energieaudit van het huis. De belastingvermindering loopt op tot 40% van de effectief gerealiseerde werken (bedragen btw inclusief). Voor het belastingsjaar 2010, bedraagt deze vermindering maximaal 2 770 € per woning (+ 830 € voor de zonneboiler en de fotovoltaďsche panelen). Als het plafond bereikt is mag het resterende bedrag, onder bepaalde voorwaarden, worden overgebracht naar de drie volgende belastbare periodes.

WAAR of NIET WAAR ? • Ik isoleer mijn zolder zelf. Ik zal 40% van de factuur van de aangekochte materialen terugkrijgen via belastingsvermindering. Niet waar, de werken moeten verplicht gerealiseerd worden door een geregistreerde ondernemer. U kunt nagaan of de ondernemer geregistreerd is bij het contactcentrum van de FOD Financiën (0257/257 57).

http://minfin.fgov.be/portail2/nl/index.htm > Thema’s > Woning > Energiebesparende maatregelen

Belastingverminderingen in zones van positief grootstedelijk beleid

Deze vermindering is beperkt tot bepaalde renovatiewerken. Zij komt bovenop de belastingvermindering voor investeringen betreffende energiebesparing. Het Ministerie van Financiën past een belastingvermindering toe van 15 % voor elk type van uitgaven met factuur met een minimum van 3.460 €, er is een plafond van 690 € per belastbare periode en per woning.

http://minfin.fgov.be/portail2/nl/index.htm > Thema’s > Woning > Verbouwen > Vernieuwing woningen in zone voor positief grootstedelijk beleid

Er bestaan nog verschillende andere belastingverminderingen die verband houden met uw woning.

Nuttige contacten RenovaS - Raad bij verbouwingen - 41 Colignonplein - 1030 Brussel - 02 215 85 16 www.renovas.be

N.B.:

Uw rechten worden niet geëerbiedigd ? U stelt zich vragen ? U kunt inlichtingen bekomen bij gespecialiseerde diensten. U vindt hun adressen op onze site www.guidecass.be

Deze artikelen worden opgesteld door professionals in de huisvesting van het OCMW, het verenigingsleven en de Gemeente van Schaarbeek, verenigd in de « Groupe d’actions logement » van de Coördinatie van de Schaarbeekse Sociale Actie. U vindt hen op de site www.cass-cssa.be .